FarmPhoto.com - The global farm community.
T3RRA Cutta
Thread #350305 / / Total number of messages: 6 / Thread View Count: 1708 / Add thread to favorites:
Przemek15 350305 78 Bizon Z060 Gigant either
Bizon Z060 Gigant
-
0,0,0
Re: Bizon Z060 Gigant
Z ciekawszych pozycji:
8 - dźwignia kopiowania ręcznego pola przez zspół żniwny (oczywiście chodzi o wdłużne, a nie poprzeczne kopiowanie)
6 - wysuwanie nagarniacza
15 - rozkładanie rury
13 - włączanie wysypu
20 - reg. obrotów bębna młócącego
0,0,0
Re: Bizon Z060 Gigant
Instrukcja obsługi, z której pochodzą rysunki. Jest to wersja czeska lbo węgierska
0,0,0
Re: Bizon Z060 Gigant
Język węgierski jak najbardziej :-) "KEZELESI ES KARBANTARTASI UTASITAS" czyli tłumacząc to na polski "INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA I SERWISOWANIA".
Odwiedziłem w tym roku tenże kraj i miałem wielką nadzieję spotkania conajmniej 1 Bizona,ale niestety pomimo ogromnych powierzchni pól które się ciągną kilometrami oraz okresu żniw który wtedy trwał z żadnym nie miałem styczności.Stopień mechanizacji jest tam dosyć wysoko rozwinięty,dużo pracuje nowych maszyn.Przypuszczam że prędzej można byłoby się natknąć na takiego Giganta już w pokrzywach,czy też nawet w składzie ze złomem.Większość Bizonów która stamtąd została sprowadzona do Polski wygląda fatalnie,nie były garażowane od nowości (tutaj zawsze mnie zastanawia czym było to uzasadnione ponieważ jeśli chodzi o zaplecze gdzie można było taką maszyne wstawić to go nie brakowało,wg. mnie były to jakieś bezsensowne postanowienia przeciwpożarowe i sprzęt stał pod chmurką) oraz kłaniał im się remont generalny od podstaw.W najbliższym czasie zamieszczę kilka zdjęć kolejnych Rekordów które stamtąd trafiły z powrotem do Polski.
Chętnie bym taką instrukcję zamówił od Ciebie Przemku w wersji elektronicznej.Nie chciałbym też za długo zajmować Ci tym czasu,jeśli ktoś nie ma stałego dostępu do internetu wiadomo koszty są wysokie im dłużej się go poświęci.
Zdjęcia które zamieściłeś są bardzo interesujące,na bierząco będę starał się o większości z nich podyskutować.
Pozdrawiam TOMASZ
0,0,0
Re: Bizon Z060 Gigant
TOMASZ! Postaram się, ale w tym roku nie dam rady. A węgierski nie stanowi dla Ciebie bariery? Ja próbowałem rozszyfrować, ale nie jest to lekki język. Zapraszam też do innych galerii, które troszkę zasiliłem własnymi zdjęciami, m.in. Dronningborg, Claas, MF, New Holland, DF. W niedalekiej przyszłości zasilę jeszcze JD, Fortschritt (szczegółowo) oraz Vistule
pozdr. Przemek
0,0,0
Re: Bizon Z060 Gigant
Szkoda, że z tej wyprawy na Węgry wróciłeś bez jakichś ciekawych "łupów". Wydawało by się, że jeśli szukać Giganta to tylko Węgry, ale pewnie masz rację Tomku,że łatwiej by można spotkać tam te kombajny na złomowiskach lub gdzieś w krzakach, a nie pracujące w polu. Szkoda.
Pozdrawiam
0,0,0
Loading Message List
[You must sign in to add photos or messages to this thread]
.
Please Note: FarmPhoto.com does not claim ownership of the photos posted here.
Contact individual posters for permission before using any of the photos.
0.064sec