FarmPhoto.com - The global farm community.
T3RRA Cutta
Thread #368910 / / Total number of messages: 6 / Thread View Count: 2023 / Add thread to favorites:
Przemek15 368910 78 Bizon Z056/6 Super either
Bizon Z056/6 Super
1987r.
Zdjęcie pochodzi z serwisu gratka.pl i jest zamieszczone za zgodą właściciela
A teraz trochę o tym nietypowym egzemplarzu...
Jak widać kabina nie jest oryginalna choć bardzo podobna. Posiadacz jego jest drugim właścicielem, ale powiedział mi, że jest to na pewno Z056/6 a pierwszy właścieciel kupił go z fabryki bez kabiny a potem założył tą co widzicie. Mnie nie bardzo chce się w to wierzyć m.in. z tego względu że z pewnego źródła wiadomo, że Z056/6 miały fabrycznie montowane kabiny - chyba, że pierwsze modele Z056/6 były bez? Tylko czemu? Ja jednak wierzę, że jest to Z056/6 - wystarczy spojrzeć na świetnie wykonaną barierkę między schodami a pomostem. Niektórzy mówili tu, że jak ktoś się postara to można niezauważalnie poprowadzić barierkę w np. Z056/5 żeby nie dało ogróżnić od tej fabrycznie zamontowanej, ale nie sądze żeby rolnik bawił się w takie szczegóły i poprowadziłby barierkę na kabinę a nie w dół na pomost elegancko zagiętą, a dlaczego:
1. Mniejsza robocizna
2. Niższy koszt materiału
3. Brak chęci i czasu na takie zabawy
Oto moja wersja na temat tego egzemplarza - Z056/6 kupiony oczywiście z kabiną, później być może jakiś wypadek bądź pożar i zniszczenie kabiny, następnie zdjęcie wraku i praca na nim bez kabiny, po czym założenie innej kabiny zlecone jakiejś firmie bądź wykonane na własną rękę
0,0,0
Re: Bizon Z056/6 Super
-
0,0,0
Re: Bizon Z056/6 Super
Poprostu moze ktos mial za niską wiate i sprzedal kabine a jezdził bez :-D
0,0,0
Re: Bizon Z056/6 Super
Możliwe jest i to, o czym mówisz. Jeszcze zapomniałem dodać, że facet powiedział iż gardziel w tym kombajnie jest od Rekorda. Czy ktoś wie jak odróżnić gardziel Supry od Rekorda? Podobno w Rekordzie jest dłuższa, ale tego na oko się raczej nie da ocenić
0,0,0
Re: Bizon Z056/6 Super
Andrzej!
A to nie lepiej było kupić Z056/5 - od razu bez kabiny i tańszy? Dzisiaj rozmawiałem z jednym sprzedawcą części zamiennych do Bizona przy CNH (prawie 30 lat) i powiedział, że informacja o tym, że pomarańczowe Bizony były na eksport albo lepsze od czerwonych jest jedną wielką bzdurą! Po prostu wtedy nie było na rynku farby (tzw. czerwieni meksykańskiej), a to co było z tej czerwieni to pchano przede wszystkim w Giganty (z resztą czy widział ktoś kiedyś pomarańczowego Giganta w 1987r.? - ano nie)
0,0,0
Re: Bizon Z056/6 Super
Przemek15 wrote:

.... Po prostu wtedy nie było na rynku farby (tzw. czerwieni meksykańskiej), a to co było z tej czerwieni to pchano przede wszystkim w Giganty (z resztą czy widział ktoś kiedyś pomarańczowego Giganta w 1987r.? - ano nie)


Ciekawa informacja. Z tego wynika, że kolor czerwony RAL2002 było kolorem najładniejszym.
0,0,0
Loading Message List
[You must sign in to add photos or messages to this thread]
.
Please Note: FarmPhoto.com does not claim ownership of the photos posted here.
Contact individual posters for permission before using any of the photos.
0.071sec