FarmPhoto.com - Photos. For farmers. By farmers.
T3RRA Cutta
Thread #422466 / / Total number of messages: 22 / Thread View Count: 3795 / Add thread to favorites:
Krystian 422466 78 Bizon Gigant Z083 either
Bizon Gigant Z083
Bizon Gigant Z083 w czasie zbioru rzepaku. :-)
0,0,0
Re: Bizon Gigant Z083
Pomimo, iż od czasu zakończenia produkcji Giganta mija już blisko dwadzieścia lat, model ten ciągle robi duże wrażenie :-)
0,0,0
Re: Bizon Gigant Z083
Jak powiedział właściciel maszyny, przydałby się szarpacz słomy. :-)
0,0,0
Re: Bizon Gigant Z083
Lakier może już nie pierwszej świeżości, no ale przy dobrym świetle ciągle jeszcze ładnie błyszczy. :-)
0,0,0
Re: Bizon Gigant Z083
:-)
0,0,0
Re: Bizon Gigant Z083
:-)
0,0,0
Re: Bizon Gigant Z083
Warunki pracy ze wzgl. na stan plantacji nie były łatwe, gdy pojawiłem się na polu panowie właśnie usuwali nadmiar łodyg z zapchanego przenośnika ślimakowo-palcowego. ;-)
0,0,0
Re: Bizon Gigant Z083
:-)
0,0,0
Re: Bizon Gigant Z083
Ładne zdjęcia:-)Krystian;-)A ten Gigant robi naprawdę wrażenie:-P
0,0,0
Re: Bizon Gigant Z083
Krystian, u Ciebie zbierają już rzepak? :-P :-)
0,0,0
Re: Bizon Gigant Z083
Dzięki :-)
No jak widać jeszcze jest trochę zielony, no ale co to dla Giganta. ;-) :-P :-)
0,0,0
Re: Bizon Gigant Z083
Mogli dosuszyć chemicznie. :-P To są zdjęcia tegoroczne? U mnie jeszcze do końca nie przekwitł.
0,0,0
Re: Bizon Gigant Z083
Myślałem Józku, że żarujesz pytając o rzepak i odpisałem w tym tonie. Zdjęcia oczywiście nie są tegoroczne. :-P
U mnie rzepaki już właściwie przekwitły, ale dodam jeszcze, że okres pełnego kwitnienia był dość krótki w porównaniu do minionych lat, pewnie to wina przymrozków oraz jeszcze do niedawna utrzymującej się suszy.
0,0,0
Re: Bizon Gigant Z083
Trochę nakręciłem. ;-) U mnie są jeszcze pojedynczne kwiatki, niektóre łuszczyny już się wypełniły. Jak tak dalej pójdzie, to końcem czerwca/początkiem lipca będziemy zbierać rzepak. Do szybszego kwitnienia przyczyniła się także stosunkowo krótka i łagodna zima. U mnie kwitł ok. miesiąc, a zaczął ok. 2-3 tygodnie wcześniej niż w innych latach.
Pozdrawiam :-)
0,0,0
Re: Bizon Gigant Z083
Który to rocznik Krystian?
0,0,0
Re: Bizon Gigant Z083
Nie było okazji zrobić zdjęcia tabliczki (kombajn po skoszeniu tego kawałka bez zwłoki odjechał na inne pole), zaś właściciel z którym rozmawiałem (ten w żółtej koszulce) po prostu nie pamiętał. No ale dużej możliwości tu nie ma zapewne 1987 lub 1988, jeśli nadarzy się w tym roku okazja to postaram się to sprawdzić. Dowiedziałem się za to min. że maszyna wcześniej pracowała w dawnym PGR w Środzie Śląskiej, gdzie oprócz Giganta pracował również BS (w zeszłym roku natknąłem się na oferte sprzedarzy BSa właśnie ze Środy Śląskiej, więc penie z tego samego gospodarstwa). Gigant zaś został zastąpiony przez JD.
Zgadzam się Józku, pewnie szykują się w tym roku znacznie przyspieszone żniwa. :-)
0,0,0
Re: Bizon Gigant Z083
Krystian gratuluję spotkania Giganta podczas pracy,mam pytanie co do tych maszyn wiecie może w którym miejscu wybijano na nich numery seryjne? Jeśli nie posiada taki kombajn tabliczki pozostaje tylko tym się kierować przy ocenie roku budowy, we wszystkich pozostałych modelach Bizona jest on dokładnie na belce nośnej w tylnym wózku,w przypadku Gigantów nie doszukałem się tam numerów.
0,0,0
Re: Bizon Gigant Z083
Z083 był jeszcze produkowany w 1986 (4 szt.) i w 89r.
0,0,0
Re: Bizon Gigant Z083
Dzięki Tomku, spotkanie Giganta w czasie pracy to rzeczywiście duża frajda, czego oczywiście życzę Tobie i pozostałym forumowiczom. :-) Ja zaś mogę tylko żałować, że fotografowaniem Bizonów zająłem się tak późno. Swego czasu bowiem w kilku okolicznych postPGRowskich gospodarstwach (trzech,choć nie wykluczam jeszcze jednego) użytkowano właśnie Giganty. Liczba więc tych maszyn w moim albumie mogła by dorównywać postom z BSami w roli głównej, no ale trudno. Mam nadzieję, że jeszcze jakieś ostatki zachowały się u gospodarzy indywidualnych i przy odrobinie szcześcia uda mi się na nie trafić.
Co zaś do numerów seryjnych i miejsca ich wybijania w Gigancie to niestety nie potrafię pomóc, może coś by wyjaśniła instrukcja obsługi, no ale trzeba takową posiadać.:-\
Rzeczywiście Przemku w 1986r wypuścili serię informacyjną Z083, ze swojej strony moge dodać, że jedna z tych maszyn miała wybity numer seryjny 681 (co może być pomocne przy ocenie ilości sztuk poszczególnych serii), heder zaś miał szerokości 5,8m. A czy wiesz może ile sztuk mogło powstać w 1989r? Kiedyś widziałem ogłoszenie sprzedaży Z083 z 1989r. no ale w tych ogłoszeniach to różne rzeczy wpisują.;-)
0,0,0
Re: Bizon Gigant Z083
Nie mam pojęcia ile sztuk powstało w 89r. Ale to jest informacja pewna, bo z tego ogłoszenia pomarańczowego Giganta z 1989r. rozmawiałem z właścicielem i potwierdził a poza tym słynna książka o FMŻ podaje, że robiono je do 1989r. i w tym samym roku podjęto produkcję seryjną BS-a.
A egzemplarz z 1986r. zamieszczałem tu jakiś czas temu, którego osobiście spotkałem szkoda tylko, że nie w akcji. Podobno cichutko chodzą w porównaniu z Suprą i pod górkę lekko idą? Właściciel tego z 1986r. mi mówił, że miał Suprę i nie dawał rady pod górkę a Gigant idzie jak burza i czuje, że ma jeszcze zapas mocy:-)
0,0,0
Re: Bizon Gigant Z083
Celna uwaga, rzeczywiście Gigant jest stosunkowo cichy. ;-)
0,0,0
Re: Bizon Gigant Z083
Rok produkcji 1987, jednak większą uwagę na tabliczce znamionowej zwraca wiersz "symbol wyrobu": "Z5083", choć z drugiej strony to "Z" jakieś takie niewyraźne, czyżby pomyłka.
Dodam jeszcze, iż kombajn jest przeznaczony na sprzedaż, jeśli więc ktoś byłby zainteresowany to proszę o podanie adresu mailowego, na który to mogę przesłać namiary na właściciela.
0,0,0
Loading Message List
[You must sign in to add photos or messages to this thread]
.
Please Note: FarmPhoto.com does not claim ownership of the photos posted here.
Contact individual posters for permission before using any of the photos.
0.14sec