FarmPhoto.com - The global farm community.
T3RRA Cutta
Thread #425842 / / Total number of messages: 11 / Thread View Count: 2899 / Add thread to favorites:
Grzesiek 425842 78 Bizon Gigant either
Bizon Gigant
Przeznaczony na sprzedaż w Ciechanowie. Jaki to jest model ?
0,0,0
Re: Bizon Gigant
;-)
0,0,0
Re: Bizon Gigant
;-)
0,0,0
Re: Bizon Gigant
za jakiś tydzień lub dwa postaram się zrobić więcej fotek tej maszyny ;-)
0,0,0
Re: Bizon Gigant
To będzie model Z060.W nie tak dalekiej odległości od Płocka jest jeszcze kilka ciekawych modeli Bizona które warto zobaczyć,a mianowicie w miejscowości Kowal stoją obecnie na sprzedaż: Rekord 5058 rocznik 1992 oraz niedawno ściągnięty 5056 z 1978r (foto powyżej).Trochę bliżej masz niebieskiego BSa w byłym PGR Psary na trasie pomiędzy Bielskiem a Drobinem (stoi pod wiatą).
Taki sam kombajn ponoć można ujrzeć w Lorcinie oraz jest także niebieski Bizon w Morgach (okolice Nasielska) chociaż nie są to stuprocentowo pewne informacje,sam mam za daleko więc tego nie sprawdzę ;-).
Pozdrawiam

P.S. W woj.opolskim dokładnie powiat nyski jest czerwony BS Z110 w wersji klawiszowej (w promieniu 4km od niego są jeszcze 2 BSy niebieskie na sprzedaż) ,oraz w powiecie nyskim można spotkać Bizona Dynamic z ?2000r.? (znalazłem tą informację w jednym z Biuletynów Informacji Publicznej radnego z tamtych stron,chociaż jak wiadomo różne rzeczy ludzie potrafią zmyślić).
0,0,0
Re: Bizon Gigant
A czy wiesz Tomasz w jakiej konkretnie miejscowości znajduje się ten Dynamic, może coś mógłbym zdziałać w związku z tym okazem ;-)
Co do klawiszowego BSa to miałem okazję taki kombajn oglądać w czasie pracy, bardzo możliwe, że dokładnie ten sam egzemplarz który Ty masz na myśli. :-)
0,0,0
Re: Bizon Gigant
Info wysłałem już na maila.

P.S. Przypomniałem sobie również o Bizonie Gigancie Z061,dokładnie znajdował się w miejscowości Witoldów gm.Łanięta.Miałem nawet jego zdjęcia,ale po awarii systemu zostały utracone.Kontakt z właścicielem urwał mi się dosyć dawno 2 lata temu,wspominał mi o ok.3 innych egzemplarzach w rejonie Kutna (modelu Z083,Z060 który był całkowicie już rozebrany,oraz Z060 który od ok.10 lat bezczynnie stał nieużywany).Gdyby ktoś tam zajrzał to napewno uda mu się uzyskać kontakt z tą pozostała trójką.
0,0,0
Re: Bizon Gigant
Na allegro są też zdjęcia tego Giganta rocznik 1980. Jesteś pewien Tomku, że to Z060? Bez wątpienia jest to trochę mutant, ale obstawiałbym zdecydowanie za Z061. Pewnie się kierowałeś tym, że nie widać pompy Sundstrund, ale mi się wydaje, że ona jest pod tą dorabianą blachą. Z resztą widać, że ją nieco odgina i hydrostat się pewnie lekko poci. Ten filtr wstępny normalnie powienien być od tyłu a jak widać (nie wiadomo czemu) przełożono go na bok. I oczwiście rura wysypowa przemawia za Z061.

A czy ma ktoś możliwość zrobienia zdjęć i uzyskania informacji na temat tego klawiszowego BS-a? To byłby przełom dopiero, bo nigdzie nie spotkałem jeszcze zdjęcia BS-a Z120. Właśnie wiem tylko tyle, że klawiszowe BS-y miały na pewno oznaczenie Z120 a nie Z110.

A teraz co do okolic Płocka, z którego sam z resztą jestem:-)
Nie wiem niestety gdzie jest Kowal, PGR Psary i Lorcin i tam nic nie wiem ale Morgi koło Nasielska znam bardzo dobrze i nie słyszałem, że by tam ktoś miał Rekorda. Może robił tam na usługach, bo w sąsiedniej wsi Dębinki jest aż pięć niebieskich Rekordów. Zdjęcie jednego tu zamieszczałem z 2003r.
0,0,0
Re: Bizon Gigant
cze dawno tu nie byłem.Jakby kogos interesowało to opowiem historyjke.W 2005 byłem w gospodarstwie agroturystycznym w wielkopolsce gospodarz u którego byliśmy miał właśnie BS Z 110 w wersji klawiszowej i BS Z110 z bębnowym systemem oraz Z083 bizon gigant.opowiadał ze ten klawiszowy lepiej sprawuje się niz ten drugi ,lepszy byl tez od giganta.pare tygodni temu tam przejezdzałem i wstąpiłem do niego.kombajnów już nie było bo je sprzedał chandlażą z ukrainy a sam kupił cllasa lexiona.
0,0,0
Re: Bizon Gigant
Rozmawiałem z właścicielem i to jest jednak Gigant na hydrostacie Linde czyli Z060:-)
0,0,0
Re: Bizon Gigant
Ciekawe czy udało się sprzedać tego rodzynka. Rolnicy mają spore uprzedzenia do gigantów.
0,0,0
Loading Message List
[You must sign in to add photos or messages to this thread]
.
Please Note: FarmPhoto.com does not claim ownership of the photos posted here.
Contact individual posters for permission before using any of the photos.
0.093sec