FarmPhoto.com - The global farm community.
T3RRA Cutta
Thread #467692 / / Total number of messages: 10 / Thread View Count: 1648 / Add thread to favorites:
Andrzej Dymko 467692 78 Bizon Rekord Z058. either
Bizon Rekord Z058.
Żniwa 2007.07.21.
0,0,0
Re: Bizon Rekord Z058.
;-)
0,0,0
Re: Bizon Rekord Z058.
;-)
0,0,0
Re: Bizon Rekord Z058.
;-)
0,0,0
Re: Bizon Rekord Z058.
;-)
0,0,0
Re: Bizon Rekord Z058.
Prosze wiecej takich fotek tylko troche blizej i jak dało by rady to tez od srodka pozdrawiam :-D BARDZ KOCHAM TE KOMBAJNY TYLKO CHCIAŁ BYM BYC ROLNIKIEM ALE NIE POSIADAM ZEDNEGO HEKTARA I MAM PYTANKO CZY IDZIE ZREALIZOWAC MOJE MARZENIE ZEBY BY ROLNIKIEM ??
0,0,0
Re: Bizon Rekord Z058.
Teoretycznie jest to możliwe aby zostać rolnikiem zaczynając od zera. Ale naprawdę trzeba było by mieć dużo kasy aby skompletować gospodarstwo albo kupić w całości (ziemia+budynki+maszyny) np. po jakimś byłym PGR niekoniecznie bardzo dużym aby gospodarstwo było towarowe i przynosiło od razu zysk (o zwrocie zainwestowanych pieniędzy w kupno trzeba było by i tak na początku narazie zapomnieć). A zakładać gospodarstwo kilku-kilkunasto hektarowe to raczej nie ma sensu, bo rolnictwo to ciężki kawałek chleba, ciężko było by o konkretny zysk z takiego areału a robić trzeba by było nonstop przy tym. Co innego jak się gospodarzy z pokolenia na pokolenie to wtedy jakoś się pcha do przodu, raz są lata chude, raz bardziej tłuste. Jak się nie ma pola nic to lepiej nastawić się na kształcenie się w kierunku zawodu na traktorzystę-kombajnistę, wtedy przyjemność będzie z pracy maszynami, często lepszymi niż na jakie mógłby ktoś sobie pozwolić zakładając od zera gospodarstwo a i nic wtedy operatora już nieobchodzi i niemusi dbać o to aby zysk przynosiło gospodarstwo - od tego są inni a operator ma za zadanie pracować na maszynach.
0,0,0
Re: Bizon Rekord Z058.
Dobrze powiedziane dawid.To co napisałeś dokładnie ja robię.Co prawda pracuje w SKR ale przyjemność z zawodu traktorzysty-kombajnisty jest :-D
0,0,0
Re: Bizon Rekord Z058.
Ja juz mam gospodarstwo 3hatarowe ino mam słabe ciagniki i gleba..czy na slask jest jakis skr??
0,0,0
Re: Bizon Rekord Z058.
no w zasadze odziedzicze go po rodzinie:-)Tylko musze cos zrobic zeby był zysk nawalic byków do chlewa
0,0,0
Loading Message List
[You must sign in to add photos or messages to this thread]
.
Please Note: FarmPhoto.com does not claim ownership of the photos posted here.
Contact individual posters for permission before using any of the photos.
0.077sec