FarmPhoto.com - The world of farming in photos.
T3RRA Cutta
Thread #481161 / / Total number of messages: 6 / Thread View Count: 1563 / Add thread to favorites:
dawid 481161 78 Bizon Super Z056 either
Bizon Super Z056
1985r., wersja exportowa do byłej Czechosłowacji.
0,0,0
Re: Bizon Super Z056
.
0,0,0
Re: Bizon Super Z056
Co to za skrzynka drewniana z tyłu?
Oraz co to za niebieska "puszka" przy kabinie? Filtr powietrza?

Przy osłonie chłodnicy też jakieś modyfikacje chyba są, tylko jakie?
0,0,0
Re: Bizon Super Z056
Właśnie Bizony z Czech oznakowane są takimi numerami,,,,,,może to forma rejestracji kombajnu? Spotkałem sie już z czymś takim jak to .. .. :)
0,0,0
Re: Bizon Super Z056
Tak wogóle to dobrze Dawidzie że zostawiłeś pare zdjęć na ten czas bo przyjemnie jest patrzeć na FP gdy pojawiają sie znów zdjęcia Bizona :) ......szczególnie po okresie żniw.;-)
0,0,0
Re: Bizon Super Z056
To jest zwykła skrzynia pewnie na narzędzia, często się zdarza, że Bizony sprowadzone z Czech mają skrzynie z tyłu - tam na miejscu musieli sami im zakładać. Ta "puszka" przy kabinie to tak jak piszesz będzie filtr powietrza, przynajmniej innego zastosowania tego niepotrafię wymyślić. Ogólnie Bizony sprowadzane stamtąd często mają jakieś niewielkie modyfikacje, niestety zdarza się, że te "modyfikacje" dotyczą też tabliczki znamionowej, na kilku już Bizonach sprowadzonych z byłej Czechosłowacji, Węgier na tabliczce były jakieś "wałki" (przebity rocznik, Z056 miał tabliczkę od Rekorda - dobita była cyfra w nr. seryjnym bo Rekordów przecież znacznie mniej było, ale i tak nie zgadzał się numer porównując do Z056 z tego roku). Ten Z056 miał w porządku tabliczkę.

Andrzej, co do tych numerów to chyba wszystkie z b. Czechosłowacji takie miały, czasem zamalowane są ale widać, że były. Ale nie wiem czy to w spółdzielniach czy gospodarstwach państwowych tak sami je numerowali w celu inwentaryzacyjnym (np. każde gospodarstwo miało przydzielony jakiś numer i na dalszej pozycji numer kombajnu w gospodarstwie), czy chodziło o rejestracje kombajnów jako pojazdów tak jak samochodów, ciągników.
0,0,0
Loading Message List
[You must sign in to add photos or messages to this thread]
.
Please Note: FarmPhoto.com does not claim ownership of the photos posted here.
Contact individual posters for permission before using any of the photos.
0.218sec